Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Na této stránce naleznete články a cestopisy k lokalitě „Irsko“. Informace o lokalitě, rady a tipy na cesty, fotografie a další zajímavosti k lokalitě najdete zde: Irsko.

Pohoří Wicklow - vyhlášená rekreační zóna

Pohoří Wicklow - vyhlášená rekreační zóna

Na jihovýchodě Irska se téměř na prahu hlavního města Dublinu zvedá nádherné pohoří Wicklow. Pohoří je vyhlášenou rekreační zónou, stalo se oblíbeným cílem pěších turistů a milovníků přírody. K jeho oblibě přispívá také fakt, že se do něj z centra irské metropole dostanete za necelou půlhodinku jízdy autem.

celý článek

 

Brú na Bóinne - kde duchové přivolávají jaro

Brú na Bóinne - kde duchové přivolávají jaro

Brú na Bóinne - pod tímto podivným názvem je ukryto přes padesát starověkých monumentů nacházejících se v oblasti středního Irska. Tyto megalitické hrobky a menhiry jsou ukázkou víry a náboženských praktik předkřesťanských obyvatel této oblasti. Zdejší starobylé památky jsou od roku 1993 součástí světového dědictví UNESCO.

celý článek

 

Dublinský hrad

Dublinský hrad

Jedním z nejkrásnějších irských hradů je ten, který se nachází přímo v historickém centru hlavního města Dublinu. Dublinský hrad (Dublin Castle) se stal symbolem anglické nadvlády a během sedmi století své existence vyměnil svůj ponurý středověký vzhled a získal mnohem přívětivější georgiánské vzezření.

celý článek

 

Pivovar Guinness je chloubou Irska

Pivovar Guinness je chloubou Irska

Možná jste ho už také pili – černé pivo nasládlé chuti se smetanově bílou pěnou, které je chloubou celého Irska. Guinness je dnes celosvětově známý a ve 120 zemích světa se ho denně vypije celkem dva a půl milionů půllitrů. A to na malý rodinný dublinský pivovar, jehož tradice sahá do roku 1759, není opravdu málo.

celý článek

 

Hill of Tara – místo opředené legendami

Hill of Tara – místo opředené legendami

Hill of Tara je místem, o němž se zmiňuje mnoho irských legend. Tento kopec se zvedá nad planinami Meathu v oblasti středního Irska a dominuje výhledu v okruhu 160 kilometrů. V minulosti zde měli sídlo nejvyšší králové Irska a Tara tak byla symbolem a sídlem irské vlády. Toto místo je velmi působivé a doslova z něj dýchá historie a mystika.

celý článek

 

Irsko - nejkrásnější místa zeleného ostrova

Irsko - nejkrásnější místa zeleného ostrova

Zelený ostrov, země Éire, rašeliniště a vřesoviště, země Guinnesse a Jamesona … to vše je Irsko. Ale je to i země odlehlých koutů a zapomenutých údolí, vrcholů a zálivů.

celý článek

 

Rock of Cashel - co se stane, když si ďábel odplivne

Rock of Cashel - co se stane, když si ďábel odplivne

Rozlehlým planinám irského hrabství Tipperary, které se rozkládá v jižní části země, vévodí skála Rock of Cashel. Je unikátní tím, že na ní těsně vedle sebe stojí středověká věž, mohutná katedrála, románský kostel, hrad a několik irských křížů. Pokud tedy chcete za jediný den vidět kompletní průřez irskou architekturou, jste na správném místě.

celý článek

 

Kilmainhamská věznice v Dublinu

Kilmainhamská věznice v Dublinu

Západně od dublinské katedrály Christchurch stojí pravděpodobně nejslavnější irská věznice nazývaná Kilmainham. Prohlídka této ponuré šedivé budovy může být pro mnohé poněkud depresivním zážitkem, přesto by si ji návštěvníci irské metropole neměli nechat ujít. Dozví se zajímavé informace z irských dějin a lépe tak pochopí i současnost této země.

celý článek

 

Clonmacnoise – působivý klášterní komplex

Clonmacnoise – působivý klášterní komplex

V meandru řeky Shannon ve středním Irsku se rozkládá jeden z nejpůsobivějších a nejzachovalejších klášterních komplexů v zemi. Jeho budovy, které jsou roztroušeny na vyvýšeném místě mezi odlehlými loukami, patří k dominantám hrabství Offaly. V období od 6. do 12. století byl Clonmacnoise centrem vzdělanosti a díky němu se Irsko stalo domovem světců a učenců.

celý článek

 

Wexford – cíl pro ornitology i milovníky opery

Wexford – cíl pro ornitology i milovníky opery

Na východě Irska se asi 100 km od hlavního města Dublinu u ústí řeky Slaney rozkládá město Wexford. Přestože nepatří mezi historicky nijak zvlášť významná města a chybí mu jistá architektonická jednota, své návštěvníky přitahuje poklidem, bezstarostností a přátelskou atmosférou, která v něm panuje. Mimoto ukrývá také několik zajímavostí…

celý článek

 

Národní park Burren – na skok v botanickém ráji

Národní park Burren – na skok v botanickém ráji

Na západě Irska se v hrabství Clare rozprostírá tajuplná a záhadná krajina národního parku Burren. Na vápencovém podloží se v tomto, na první pohled nehostinném koutě země, pyšně tyčí obrovské dolmeny, mohyly a další pohřebiště předkřesťanských náčelníků. Burren je pozoruhodným místem, které v každém návštěvníkovi zanechá hluboké dojmy.

celý článek

 

Poloostrov Dingle – to pravé Irsko

Poloostrov Dingle – to pravé Irsko

Na jihozápadě Irska vybíhá do vod Atlantského oceánu poloostrov Dingle, jehož rozervané pobřeží lemují skalnaté útesy, o něž se za větrného dne tříští mohutný příboj. Dingle je považován za nejzápadnější cíp pevninské Evropy a vyhledávají jen nejen milovníci přírody, ale také znalci historie. Právě zde je totiž obrovská koncentrace raně křesťanských památek.

celý článek

 
1 2 3
 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko